Ledelse

Anders Wind
AWI - Rektor
Fag: Engelsk, Musik og master i Offentlig Ledelse
Irene Eckert
IEC - Uddannelsesleder
Fag: Biologi, Kemi
Bo Vølund
BOV - Vicerektor
Fag: Historie, Samfundsfag
Mads Bybæk Pedersen
MBP - Uddannelsesleder
Fag: Erhvervsøkonomi, Samfundsfag, Idræt

Administration

Annette Westergaard Holm
AWH - Sekretær
Lotte B. Madsen
LMA - Sekretær
Marlene Brøgger
MAB - Sekretær

Pædagogisk faglige koordinatorer

Charlotte Villefrance
CVI - Lærer og pædagogisk faglig koordinator
Fag: Religion, Fransk
Sofie Grønfeldt Mølgaard
SGM - Lærer og Pædagogisk faglig koordinator
Fag: Dansk, Religion
Sophie Nilsson
SNI - Lærer og pædagogisk faglig koordinator
Fag: Engelsk

Lærere

Anders Peter Andersen
APA - Lærer
Fag: Fysik, Kemi
Andreas Faurschou Hastrup
AFH - Lærer
Fag: Matematik, Fysik, Musik
Anette Berg Walbech Ryberg
ABR - Lærer
Fag: Dansk, Historie
Anna Stricker
AST - Lærer
Fag: Billedkunst, Engelsk
Anne Kongsted Knudsen
AKK - Lærer
Fag: Historie, Matematik, Psykologi
Anne Mette Elk
AME - Lærer
Fag: Tysk
Benjamin Lunøe
BLU - Lærer
Fag: Engelsk, Filosofi
Bente Hansen
BHA - Lærer, kursusleder
Fag: Tysk, Historie
Bjørn Lind-Harder
BLI - Lærer
Fag: Matematik, Idræt
Brian Olszak
BOL - Lærer
Fag: Biologi, Bioteknologi, Kemi
Charlotte Villefrance
CVI - Lærer og pædagogisk faglig koordinator
Fag: Religion, Fransk
Colin Cessford
CCE - Lærer
Fag: Engelsk, Historie
Dag Flemmer
DFL - Lærer
Fag: Biologi
Emil Kirkegaard
EKI - Lærer
Fag: Idræt, Matematik
Emilie Beglaubter
EBE - Lærer
Fag: Dansk, Psykologi
Emma Louise Rasmussen
ERA - Lærer
Fag: Historie, Idræt
Esben Rossel Torbensen
ERT - Lærer
Fag: Kemi
Flemming Borg Nielsen
FBN - Lærer
Fag: Historie, Oldtidskundskab, Latin
Freddie Kirk Nielsen
FKN - Lærer, læse- og skrivevejleder
Fag: Dansk, Spansk
Heidi Lundgaard Olsen
HLO - Lærer
Fag: Engelsk
Henrik Østergaard
HOS - Lærer
Fag: Samfundsfag, Historie
Ida-Marie Palm
IPA - Lærer
Fag: Matematik
Jacob Frøsig
JFR - Lærer
Fag: Matematik
Jesper Hauge
JEH - Lærer
Fag: Idræt, Kemi
Jonas Sebastian Stausholm
JST - Lærer
Fag: Oldtidskundskab, Religion, Latin
Julie Fensmark Wismann
JFW - Lærer
Fag: Idræt, Biologi
Jytte Vollstedt
JVO - Lærer
Fag: Tysk, Fransk
Karoline Schade Forchhammer (orlov)
KSF - Lærer
Fag: Tysk, Musik
Kim Bertelsen
KBE - Lærer
Fag: Matematik, Fysik
Kirsten Hansen
KHA - Lærer, læse- og skrivevejleder
Fag: Naturgeografi, Fransk
Kristoffer Dam
KRD - Lærer
Fag: Historie, Drama
Lars Egeskjold Levinsen
LLE - Lærer
Fag: Samfundsfag, Idræt
Lars Elkjær Jørgensen
LEJ - Lærer
Fag: Fysik, Matematik
Louise Lund Bækgaard
LLB - Lærer
Fag: Biologi
Lukas Andersen
LAN - Lærer
Fag: Samfundsfag, Fysik
Malthe Risom Lund
MLU - Lærer
Fag: Biologi
Marianne Maigaard
MMA - Lærer
Fag: Kemi, Biologi, Bioteknologi
Marie Louise Hansen
MLH - Lærer, studievejleder
Fag: Musik, Dansk
Martin Lyager Rasmussen
MLR - Lærer
Fag: Matematik, Fysik
Michael Lindsel
MRA - Lærer
Fag: Samfundsfag, Psykologi
Morten Vinther
MVI - Lærer
Fag: Samfundsfag, Erhvervsøkonomi
Nathalie Halphen
NHA - Lærer
Fag: Spansk, Dansk
Nina Kjeldgaard
NKJ - Lærer
Fag: Musik, Engelsk
Pasha Sheshgol
PSH - Lærer
Fag: Matematik
Pernille Aagaard Sparre
PAS - Lærer, læse- og skrivevejleder
Fag: Dansk, Idræt
Pernille Mollerup Blach
PMB - Lærer
Fag: Musik, Matematik
Randi Larsen
RLA - Lærer, skemalægger
Fag: Fysik, Matematik
Rasmus Peter Holt Christensen
RHC - Lærer
Fag: Tysk, Historie
Rasmus Thomsen
RTH - Lærer
Fag: Idræt, Samfundsfag
Rikke Arnholtz
RAR - Lærer
Fag: Dansk, Spansk
Rune Elmgren Jakobsen
REJ - Lærer, studievejleder, tillidsrepræsentant
Fag: Naturgeografi, Samfundsfag
Rune Korgaard
RKO - Lærer
Fag: Samfundsfag
Rune Røboe Fabech
RRF - Lærer
Fag: Idræt, Psykologi
Sagar Lee Stockwell Clemensen
SCL - Lærer
Fag: Matematik
Sanne Rokamp
SRO - Lærer
Fag: Dansk, Oldtidskundskab
Sidsel Nordentoft Poulsen
SNP - Lærer
Fag: Tysk, Dansk
Sika Steenholdt Thrane
SST - Lærer
Fag: Billedkunst, Dansk
Simon Husfeldt Pedersen
SHP - Lærer
Fag: Historie, Samfundsfag
Simone Leire Christensen
SLC - Lærer
Fag: Engelsk, Religion
Sisse Bjerre Jensen
SBJ - Lærer, studievejleder, SPS ansvarlig
Fag: Historie, Oldtidskundskab
Skjalm Asser Biba
SKB - Lærer
Fag: Naturgeografi, Biologi
Sofie Grønfeldt Mølgaard
SGM - Lærer og Pædagogisk faglig koordinator
Fag: Dansk, Religion
Sophie Nilsson
SNI - Lærer og pædagogisk faglig koordinator
Fag: Engelsk
Stig Ansbak Kassow
SAK - Lærer
Fag: Biologi, Naturgeografi
Stine Weisbjerg
SWE - Lærer
Fag: Matematik, Fysik
Susan Funch Sørensen
SFS - Lærer
Fag: Dansk, Religion
Søren Bitsch
SBI - Lærer
Fag: Matematik, Fysik
Thomas Stibius Jensen
TSJ - Lærer
Fag: Matematik, Fysik
Tina Riber Geisler Svendsen
TGS - Lærer
Fag: Engelsk, Idræt
Tine Kilian Albæk
TKA - Lærer, studievejleder
Fag: Engelsk, Dansk
Uffe Hastrup
UHA - Lærer
Fag: Dansk, Filosofi

Læse- og skrivevejledere

Freddie Kirk Nielsen
FKN - Lærer, læse- og skrivevejleder
Fag: Dansk, Spansk
Kirsten Hansen
KHA - Lærer, læse- og skrivevejleder
Fag: Naturgeografi, Fransk
Pernille Aagaard Sparre
PAS - Lærer, læse- og skrivevejleder
Fag: Dansk, Idræt

SPS-ansvarlig

Sisse Bjerre Jensen
SBJ - Lærer, studievejleder, SPS ansvarlig
Fag: Historie, Oldtidskundskab

Studievejledning

Marie Louise Hansen
MLH - Lærer, studievejleder
Rune Elmgren Jakobsen
REJ - Lærer, studievejleder, tillidsrepræsentant
Sisse Bjerre Jensen
SBJ - Lærer, studievejleder, SPS ansvarlig
Tine Kilian Albæk
TKA - Lærer, studievejleder

Teknisk personale

Stig Brandt Dalkvist
Thomas Olsen
TOL - Tekniker
Sidse Juul Windahl
SJW - Bibliotekar, Cand.IT, boginspektor

Kantine

Sigridur Jonsdottir
Kantinemedhjælper
Bachir Valentiner
Kantinebestyrer
Katja Dreier Søndergaard
kantinemedhjælper

Følg livet på gymnasiet

Følg gymnasiet på Facebook og få et indblik i, hvordan det faglige og sociale liv er. På Snapchat og Instagram poster gymnasiets elever selv opslag og stories fra hverdagen.